Geocaching

Raidžių dydis » Didesnės | MažesnėsReklama

Lobiai Kazitiškio apylinkėse: spauskite čia – http://www.geocaching.com/map/?ll=55.44153,26.14785&z=11

Geocaching (angl. „geo” – geografija, „cach” – slėptuvė) – įdomus žaidimas navigacijos imtuvų naudotojams visame pasaulyje. Iš esmės, tai „lobio ieškojimas” panaudojant palydovinės navigacijos mokslo ir technikos naujoves. Geocaching – žaidimas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas, turintis GPS imtuvą.

Žaidimo taisyklės labai paprastos: paruošiama slėptuvė, kurioje yra įvairūs daiktai, GPS imtuvu nustatomos jos koordinatės ir paskelbiama informacija www.geocaching.com puslapyje. Žaidimo dalyviai, pasinaudodami pateikta informacija bei savo GPS imtuvais, bando surasti slėptuvę. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad surasti slėptuvę labai lengva, bet reikia įvertinti tai, kad GPS imtuvų paklaidos yra nuo kelių iki keliasdešimties metrų. Imtuvas padeda tik „apibrėžti“ tam tikrą vietovę, o tikslesnei paieškai reikia panaudoti pateiktas užuominas. Slėptuvės radėjas, turi pilną teisę pasiimti kokį nori daiktą(us), bet į jo vietą turi padėti kitą. Daiktai gali būti bet kokie: CD, žaislai, knygos, ženkliukai ir pan. Apie savo apsilankymą radėjas privalo parašyti bloknote (bloknotas ir pieštukas – būtini slėptuvės atributai). Pasirašęs žaidėjas turi lobį palikti ir užmaskuoti toje pačioje vietoje, kad kiti žaidėjai taip pat pasistengtų ir ne taip lengvai surastų paliktą lobį. Apie savo apsilankymą taip pat reikia pranešti www.geocaching.com puslapyje. Žaidimo tikslas – aktyvus poilsis gamtoje, susipažinimas su savo krašto įžymybėmis ir kultūros vertybėmis. PS. Android, Iphone telefonams yra sukurtos programėlės.

Kaip pradėti naudotis?

Nemokamai registruotis: www.geocaching.com. Tuomet pagrindiniame puslapyje susirandame vietą kurioje pradėsite paiešką. Atlikus paiešką bus rodomos visos „lobių” slėptuvės. Rodyklė žymi atstumą nuo Jūsų namų iki slėptuvės  ir judėjimo kryptį, kaspinas – tai pamėgta vieta, veidukas – „lobio” radėjas, toliau matome aprašymą, trumpą informaciją apie turinį, „lobio” parametrus (dydį), paslėpimo datą, bei kada paskutinį kartą slėptuvė buvo rasta. Slėptuvių atvaizdavimas žemėlapyje – spaudžiame Map this Location. Pilkesne spalva pažymėtos dėžutės yra šiuo metu negalimos, bet jų savininkas žada jas sutvarkyti ir grąžinti į vietą. Slėptuves galima pažiūrėti -spauskite ant jų – iššokusiame burbule pateikiama pagrindinė informacija: kūrėjas, sunkumas, vietovė, paslėpimo data ir „lobio” dydis. Spaudžiame ant slėptuvės pavadinimo ir naujame lange atsidarys išsami informacija apie tą vietą.  PS. Android, Iphone telefonams yra sukurtos programėlės.

Paskutinis atnaujinimas atliktas 2013-05-29 03:10

Radote klaidą tekste? Praneškite! Spauskite čia