Kiaulių maras aptiktas Ignalinos raj. komplekse

Raidžių dydis » Didesnės | MažesnėsReklama

Afrikinis kiaulių maras aptiktas Ignalinos rajone esančiame komplekse

Ignalinos rajone esančiame „Idavang” priklausančiame Rupinskų komplekse nustatytas Afrikinis kiaulių maras. Situacijos komplekse kontrolę perėmė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Komplekse esančios apie 19 tūkst. kiaulių bus utilizuotos. Banda buvo apdrausta.

Vakar vakare komplekse pastebėjus didesnį kiaulių mirtingumą ir turint įtarimų dėl Afrikinio kiaulių maro, įmonė nedelsiant kreipėsi į atsakingus VMVT pareigūnus, informuodama apie galimą užkratą komplekse. Šiandien rytą gauti VMVT kraujo tyrimų rezultatai patvirtino užkrato buvimą – iš 40 mėginių 36 buvo infekuoti.

„Bendrovė bendradarbiauja su veterinarijos tarnyba bei teikia pareigūnams visą prašomą informaciją. Papildomai „Idavang” atlieka ir savarankišką vidinį tyrimą, nes vienas svarbiausių prioritetų šiuo metu – išsiaiškinti, kaip užkratas pateko į kompleksą. Tik žinodami priežastis, galėsime išvengti tokių nelaimių ateityje”, – sakė „Idavang” generalinis direktorius Saulius Leonavičius.

„Idavang” vadovo teigimu, šiuo metu mūsų pagrindinis bendrovės rūpestis, dėmesys ir mintys yra sukoncentruoti į Rupinskuose dirbančius žmones ir komplekse esančias kiaules.

Rupinskų kompleksas išsidėstęs tarp dviejų Afrikinio kiaulių maro ligos židinių, kurių vienas – Latvijoje, pasienyje su Lietuva, kitas – pietrytinėje šalies dalyje. Žinodama tokią komplekso padėtį, „Idavang” jame taikė aukščiausias įmanomas biosaugos priemones.

Jau šių metų pradžioje „Idavang“ ėmėsi sugriežtintų prevencinių apsaugos priemonių. Darbuotojai bei įmonės svečiai, paskutines 48 valandas lankęsi kituose kiaulių ūkiuose ar buvę šalia laukinių šernų ar kiaulių, nėra įleidžiami į įmonės kompleksus. Darbuotojai negali laikyti kiaulių namų ūkiuose. Prieš patenkant į fermos ūkinius pastatus, būtina nusiprausti tam skirtose patalpose ir persirengti specialiais rūbais, dezinfekuoti rankas. Kad būtų išvengta sąlyčio su aplinka, iš administracinio į ūkinį pastatą galima patekti tik per specialų koridorių. Kraunant kiaules transportavimui yra naudojamos trijų dalių rampos. Tokiu atveju, nėra jokio sąlyčio tarp išorėje esančių vairuotojų ir fermos vidaus darbuotojų. Į ūkius uždrausta įsinešti bet kokį maistą. Darbuotojai maitinami bendrovės tiekiamu maistu.

Situacija stebėjosi ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas. „Keista tai, kad ši ferma buvo pavyzdinė, kaip reikia laikytis biosaugos priemonių. Į čia vežėme ES ir Rusijos inspektorius“, – sakė Jonas Milius.

Ši liga žmonėms nepavojinga, o Lietuvoje parduodamą kiaulieną galima vartoti.

„Idavang” Lietuvoje valdo 11 kiaulininkystės kompleksų.


Raktažodžiai: ,