Savivaldos savaitės atgarsiai

Raidžių dydis » Didesnės | MažesnėsReklama

Vasario 6-11 dienomis projektas „Bibliotekos pažangai” viešosiose bibliotekose organizavo iniciatyvą „Savivaldos savaitė bibliotekose”. Akcija „Savivaldos savaitė bibliotekose“, kvietusi gyventojus į atviras diskusijas su savivaldybių ir seniūnijų atstovais, sulaukė didelio susidomėjimo. Per pusę tūkstančio šalies bibliotekų suorganizavo virš 300 renginių. Susitikimų metu taip pat buvo atliktas gyventojų nuomonės tyrimas apie aktualiausias bendruomenių problemas ir savivaldos institucijų veiklą jas sprendžiant.

Pasak projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovo Kęstučio Juškevičiaus, akcijos metu bibliotekos tapo gyventojų tarpininkėmis bendraujant su valdžios atstovais ir paskatino aktyvesnį bei efektyvesnį tarpusavio bendravimą. „Susitikimų ir apklausų metu ne tik išsiaiškinome žmonių požiūrį į savivaldos institucijų darbą, bet ir padėjome pamatą tolesniam dialogui. Viešosios bibliotekos parodė, kad jos ne tik skatina lankytojus naudotis e. valdžios paslaugomis, bet ir tampa puikia erdve tiesioginiam savivaldos institucijų ir vietos gyventojų bendravimui“, – sakė K. Juškevičius.

Akcijos „Savivaldos savaitėje bibliotekose“ metu populiariausios diskusijų temos buvo socialinės paramos naujovės ir kompensacijos mechanizmai, užimtumo didinimas, asbestinių stogų dangos keitimo aktualijos, teritorijų tvarkymas, būsto modernizacija, atliekų rūšiavimas, kultūros finansavimas, smulkaus verslo gaivinimas, gatvių asfaltavimas ir apšvietimas.

Vasario 10 d. Ignalinos r., Kazitiškio kaimo bibliotekoje, vyko renginys, skirtas savivaldos klausimams. Susitikime dalyvavo 32 žmonės, kurio metu seniūnas Drąsutis Jelinskas papasakojo apie savivaldą, aiškino, kaip joje gali dalyvauti kiekvienas iš mūsų, aptarė aktualiausius ir gyventojams iškilusius klausimus. Daugiau skaitykite čia.

Savivaldos savaitės metu bibliotekų lankytojai buvo kviečiami nelikti abejingais ir išsakyti savo nuomonę apie savivaldybės ir seniūnijos darbą savo regione elektroninėje anketoje. Šias regionų problemas gyventojai įvardijo ir elektroninėse anketose, kurios buvo pildomos akcijos metu. Iš viso per savaitę buvo užpildyta beveik 5500 tokių anketų. Aktyviausiai jas pildė Tauragės, Ukmergės, Molėtų bibliotekų lankytojai. Anketų duomenys bus apibendrinti, o tyrimas pristatytas savivaldybių taryboms arba administracijoms bei gyventojams viešosiose bibliotekose.