Japonijos investicijos Visagine, Ignalinoje. Kazitiškyje?

Raidžių dydis » Didesnės | MažesnėsReklama

Nusprendėme panagrinėti naujai atsiveriančias verslo galimybes ir apie galimybes verslui. Šiame pranešime nekalbėsime apie Lietuvos energetinę priklausomybę, atominę energetiką ar energetikos atliekas. Pradžioje apžvelgsime Visagino, vėliau Ignalinos naujienas, kurios susijusios su Japonijos investicijomis. O pabaigoje rasite keletą idėjų Kazitiškiui.

Tarp Visagino ir Kazitiškio – 30 kilometrų. Planuojama, kad Visagino jėgainė 2020 metais turėtų pradėti gaminti elektros energiją.

Japonai domisi ne tik Visagino atominės elektrinės (AE) projektu, bet ir planuoja savo specialistų vaikams Visagine steigti darželius, mokyklas, ligonines aprūpinti modernia medicinos technika. Šiame mieste japonai jau domisi ne tik gyvenamuoju plotu savo statybininkams, bet net ir vietos gydytojų, ligoninių lovų ar vaizdo kamerų skaičiumi miesto gatvėse (japonams itin svarbu saugumas).

Kitaip tariant – visą socialinę infrastruktūrą, išmanius miestus/pastatus. Investicijų tikimasi ir į Visagino ligonines bei poliklinikas, nes „Hitachi“ gamina itin kokybišką medicinos įrangą onkologijos ligoms nustatyti.

2011 metų vasario 19 d. Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi ekologiniais projektais besidominčios Japonijos kompanijos „Global Energy trade“ viceprezidentas Masato Homma bei jos direktorius Olegas Stepanovas, kartu su jais atvyko Lietuvos nacionalinio verslo konfederacijos generalinė direktorė Nijolė Uinskienė. Svečiai susitiko su rajono meru Broniu Rope, savivaldybės administracijos direktoriumi Rimantu Mačiu, kitais savivaldybės atstovais. Masato Homma savo atvykimo tikslą įvardijo kaip susipažinimą su perspektyviomis ir patraukliomis Lietuvos vietovėmis, kuriose galima būtų investuoti diegiant modernias ekologines technologijas. „Lietuva labai gražus ir turizmui bei verslui patrauklus kraštas, tačiau čia nepakankamai išvystyta infrastruktūra ir ypač trūksta ekologinių technologijų…“,- sakė svečias.

Japonų ketinimai investuoti – rimti. Ar pasiruošę Ignalinos, Visagino savivaldybių gyventojai ir verslininkai naujoms galimybėms? Apie A. Kubiliaus naujausią vizitą pasiskaityti galite čia: http://www.mofa.go.jp/mofaj/kaidan/s_noda/1202_lithuania.html (aišku jei mokate japoniškai)

 

Kazitiškio geografinė vieta puiki – netoli Ignalina ir arti Visaginas. Nepamirškite – internetas panaikina atstumus.

Silicio slėnis? Kodėl gi ne!… Google buvo sukurta paprastame garaže (1998 metų rugsėjį – skaityti čia http://www.google.com/intl/lt/about/corporate/company/history.html). Taigi neverta Silicio slėnio įsivaizduoti kaip nepasiekiamo.

Kazitiškyje irgi gali gimti naujos idėjos, verslai ir įmonės labai inovatyviose srityse – IT, biomedicinos, biochemijos, mechanikos ir panašiai. Inovatyvių technologijų įmonėms – didžiausia perspektyva.

Viena iš verslo sričių galėtų būti – duomenų centras (nebūtinai su nuosava infrastruktūra. Galima bandyti “debesų” technologijas). Daugiau tendencijų ir idėjų – http://www.fastcompany.com/most-innovative-companies/2012/full-list

Robotai… Robotų varžybos. Japonai tai dievina. Ypač, tie “techniški darbuotojai”, kurie atvyks dirbti su VAE. Turite minčių? Juk tai irgi verslo perspektyva.

Inovatyviems verslams svarbiausia “nebrangus” startas, nedidelės pradinės investicijos. Net ir patalpų didelių nereikia. Internetiniai sprendimai, programos, robotika ir kiti dalykai tam puikiai tinka. Ar bus norinčių? Rašykite mums.